VEKOP-7.3.3 PROJEKT FŐOLDAL
A projekt fő jellemzői:
- A támogatási konstrukció: VEKOP-7.3.3 Digitális környezet a köznevelésben
- A projekt címe: „Digitális kompetenciák – digitális környezeti nevelés a Ceglédi Tankerület intézményeiben”
- A szerződött támogatás összege: 109 497 903 Ft
- A támogatás mértéke: 100%
- A projekt azonosító száma: VEKOP-7.3.3-17-2017-00002
- Kedvezményezett neve: Ceglédi Tankerületi Központ
- A projekt megvalósításának kezdete: 2018.09.01
- A projekt megvalósításának tervezett befejezése: 2021.08.31
A projekt célja olyan, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ által támogatott pedagógiai módszertani csomagok alkalmazásával megvalósított digitális pedagógiai környezet kialakítása, amely hozzájárul Magyarország Digitális Oktatási Stratégiája, valamint a Nemzeti Infokommunikációs Stratégia illetve a Köznevelés-fejlesztési Stratégia célrendszereinek megvalósulásához, elősegíti az iskolából való lemorzsolódás mérséklődését és elősegíti a pedagógusok digitális módszertani kultúrájának növelését.
A projekt megvalósítása során az alábbi kompetenciaterületek fejlesztését vállaltuk:
- Természettudományos megismerés támogatása
- Szövegértés fejlesztésének támogatása
- Problémamegoldó gondolkodás fejlesztésének támogatása
Az iskola az alábbi intézményekkel együtt valósítja meg a projektet:
Az intézmény a projekt megvalósítására az alábbi, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ által jóváhagyott és támogatott digitális pedagógiai módszertani csomagok kipróbálását és pedagógiai gyakorlatba való átültetését vállalta:
1. GEOMATECH – Interaktív, digitális természettudományi feladat- és tananyagrendszer középiskolások számára
A módszertani csomag megvalósításába 4 fő természettudományos szaktanár, illetve a 9. és a 10. évfolyamon 2-2 osztályt kerül bevonásra.
2. Szövegértés fejlesztése középiskolában a LEGO® StoryStarter csomag alkalmazásával
A módszertani csomag megvalósításába 6 fő, humán szaktárgyakat tanító tanár, valamint a 9., 10. és 12. évfolyamról 2-2 osztály kerül bevonásra.
3. Problémamegoldás LEGO® robottal
A módszertani csomag megvalósításába 1 fő informatika és 1 fő fizika szakos szaktanár, valamint a 9. és a 10. évfolyamról 1-1 osztály kerül bevonásra.
A projekt megvalósítása három tanévet ölel fel, amelynek során 4 mérföldkő került kijelölésre az alábbi módon: I. mérföldkő: 2019.08.31, II. mérföldkő: 2020.06.30, III. mérföldkő: 2021.06.30, IV. mérföldkő: 2021.08.31. A projekt során, a felhívással összhangban az alábbi tevékenységek megvalósítását tervezzük:
Az intézményben 1 db digitális tanterem kialakítása, amely rendelkezni fog a következő eszközökkel:
- Akár 100” méretű képet is vetíteni képes interaktív megjelenítő eszköz a hozzá tartozó, tanterem menedzsmentet támogató szoftverekkel.
- A tanterem működtetését biztosító tanári laptop.
- A tanulói munka támogatására legalább 10” képátlójú tabletek és a hozzá tartozó asztali állványok
- A tabletek egyidejű töltését biztosító zárható töltő tároló szekrény.
- A LEGO módszertani csomagok használatát biztosító taneszközök,
- A robotika csomag lehetőségeinek kihasználására 3D nyomtató.
- Intézményünkből a bevont 13 fő szakmai megvalósító részt vesz az infokommunikációs technológia pedagógiai gyakorlatát elmélyítő képzésen, elősegítve ezzel a digitális oktatás és módszertanok disszeminációját.
- GEOMATECH módszertani csomaghasználatát megalapozó és elmélyítő képzésen, és a hozzá kapcsolódó online gyakorlaton 4 fő pedagógus vesz részt.
- LEGO eszközök használatán alapuló módszertani csomagok használatát megalapozó és elmélyítő képzésen, és a hozzá kapcsolódó online gyakorlaton 9 fő pedagógus vesz részt
- Vállaljuk, hogy az intézményi honlapunkon olvasható Digitális Fejlesztési Terv digitális módszertani elemei beépítésre kerülnek az általános iskola Pedagógiai Programjába.
- Elvégezzük az intézmény honlapjának WCAG 2.0 AA7 szintű akadálymentesítését, amely a projekt megvalósítása során kötelező szemléletformáló kampányt, mint közösségi felület segíti.
- A projekt két utolsó tanévében a választott tantárgy oktatása, a választott évfolyamokon és osztályokban előírt éves össz óraszám legalább 40%-ában digitálisan támogatva fog történni
- A projekt során két alkalommal elvégezzük a pedagógiai módszertani csomagok kötelező beválás-vizsgálatát
- A projekt során 2 alkalommal nyílt napot tartunk a szemléletformáló kampány keretein belül
- A résztvevő szakmai megvalósítókat, illetve az intézmény digitális módszertani fejlesztését az utolsó két tanév teljes időtartama (20 hónap) alatt az Országos Szakértői Névjegyzéken szereplő szakértők felkérésével mentoráljuk
- A projekt során 2 db workshop-ot szervezünk a digitális pedagógiai módszertan eredményeinek adoptálására, disszeminációjára
- A bevont szakmai megvalósítók összesen 390 db digitális óravázlatot töltenek fel a Nemzeti Köznevelési Portál oldalára
- Intézményi szinten biztosítjuk a rendszergazdai szolgáltatást
PROJEKTNYITÓ RENDEZVÉNY
LETÖLTÉS »
PROJEKTNYITÓ RENDEZVÉNY BEMUTATÓ
LETÖLTÉS »
SZAKMAI BESZÁMOLÓ A PROJEKTNYITÓ RENDEZVÉNYRŐL
LETÖLTÉS »
KÉPEK A PROJEKTNYITÓ RENDEZVÉNYRŐL